Sosyal Medya

Yutkunma zorluğu çekiyordu

Yutkunma zorluğu çekiyordu

Yutkunma zorluğu ve nefes darlığı çeken hasta Emel Özdemir, Kütahya'dan Eskişehir Özel Sakarya Hastanesi'ne gelerek gerekli tahlilleri yaptırdı ve 'Guatr Hastalığı' teşhisi kondu ve ameliyat olarak sağlığına kavuştu. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde ikamet eden 44 yaşındaki Emel Özdemir, yaklaşık beş ay önce yutkunma zorluğu ve nefes darlığı sebebiyle, Kütahya’da başvurduğu hastane de “Guatr Hastalığı” teşhisi konuldu ve ameliyatının Kütahya’da gerçekleşemeyeceğini öğrendi.

 Nefes darlığı sebebiyle artık şikayetlerinin arttığını söyleyen Hasta Emel Özdemir, sonraki süreçle ilgili şunları anlattı: “Nefes darlığım gittikçe artmaya başladı. Kütahya’da ameliyat olamayacağımızı anlayınca, çevre illeri araştırmaya başladık. İlk önce Bursa  Uludağ Üniversitesine başvurduk.  Bize  aletimiz şu an bozuk, diyerek 3 ay sonrasın da ameliyatın gerçekleşebileceğini söylediler ve 3 ay daha dayandım. Ancak yine de ameliyatım gerçekleşmedi. Artık fazlaca zorlanıyordum. Sonrasında internetten araştırma yapmaya başladım. Eskişehir Özel Sakarya Hastanesi'nde görev yapan Opr. Dr. Kayıhan Çağlar'ı buldum ve Eskişehir Özel Sakarya Hastanesine gelmeye karar verdik. Gerekli tahlillerimiz yapıldı, 'Guatr Hastalığı' teşhisi kondu, ameliyat oldum ve sağlığıma kavuştum'' dedi.

Zorlu bir ameliyat operasyonu geçiren Emel Özdemir için, ameliyatı gerçekleştiren Eskişehir Özel Sakarya Hastanesi genel cerrahi bölümü doktorlarından Opr. Dr. Kayıhan Çağlar:“ Hasta olan Emel Özdemir Bilateral Total Tiroidektomi, yani tiroit bezinin tamamen çıkarılması operasyonunu uyguladık. Hem tiroit bezinin büyüyerek yemek borusunun arkasına ( iki yüz yetmiş derece ) dönmüş ve göğüs kafesinin içine inmiş olması, hem de hastamızın kısa boyunlu ve kilolu olması bu ameliyat için riskli unsurlardır. Yaklaşık dört buçuk saat süren operasyonu başarıyla tamamladık. Öyle tahmin ediyoruz ki; bir gün içerisinde hastamız taburcu olabilecek.” diye konuştu.


Esgazete

http://www.esgazete.com/saglik/yutkunma-zorlugu-cekiyordu-h15616.html

http://www.sakaryahastanesi.com.tr/haberler.php?id=181

http://www.ikdamhaber.be/yeni/haber/guatr-ameliyati-ile-sagligina-kavustu_7866.html

Sosyal Medyada Paylaş