Sosyal Medya

Koronavirüs, İki Yüzü Keskin Bıçak

Koronavirüs, İki Yüzü Keskin Bıçak

Koronavirüs İki Yüzü Keskin Bıçak

29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihlerinde uygulanacak olan sıkı kapanma döneminde hastanemizin poliklinik ve ameliyathane çalışma düzeninde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Bu süreçte hastalarımızın il içinden veya il  dışından muayene için bize ulaşabilmesi, hastanemizden telefonla [ 0(222) 221 4848] ya da internetten çevrim içi alınan randevu sonrasında, en geç bir gün önce telefonunuza hastanemizden gelecek mesajın kolluk güçlerine gösterilmesiyle mümkün olacak, kısıtlamadan muaf olunacaktır. Gerçekleşmeyen ya da gerçekleşmeyecek randevularda ise görevlilerce ispat edilmesi halinde cezaî işlem uygulanacağı hususunu da önemle ifâde etmek isterim.

Koronavirüs, hem kendisi mağduriyet yarattığı hem de başka önemli hastalıkların gecikmesine sebebiyet verdiği için iki ucu keskin bıçak...

Sağlık, gecikmeye gelmez; ertelemeyip tedbirlere uyarak kontrolünüzü yaptırınız.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle siz değerli hastalarımızın sağlığını korumak amacıyla hastanemizin almış olduğu tüm tedbirlere ilaveten polikliniğimizde de üst düzey önlemler alınmış durumdadır.

Daha polikliniğimizin önündeki bekleme koltuklarında sosyal mesafeye uygun bir oturum düzeni sağlanmış haldedir. 

Hastanemizde olduğu gibi polikliniğimize de maskesiz giriş mümkün olmayıp maskenin nasıl takılması gerektiği ile ilgili bilgilendirme şeması ise giriş kapımızda asılı vaziyettedir. 

Sırası gelen hastanın daveti Asistanımız Sinem Hanım tarafından kapı açılarak yapılmakta içeriye ise sadece bir hasta yakını kabul edilmektedir.

İçeriye girişte kapının hemen yanındaki sensörlü (temassız) cihazımız ile herkesin ellerini dezenfekte etmesi sağlanmaktadır. 

İçerideki oturum düzeni de sosyal mesafeye uygun tutulmaktadır. Hem kendim hem de asistanım devamlı surette maske takmakta olup sosyal mesafeden daha yakın bir işlem olacağında ise yüz siperliği takmaktayız. 

Belirli aralıklarla tüm yüzeyler yüzey dezenfektanı ile silinmekte olup odamızın camı devamlı surette açık tutularak havalandırılmaktadır. Klima ise asla açılmamaktadır. 

Muayene esnasında ise sedyemize kullan-at sedye örtüsü serilmekte olup muayeneden sonra yenilenmektedir. Muayenede maskeye ilaveten yüz siperliği takılmakta olup her seferinde sıfır eldiven kullanılmaktadır.