Sosyal Medya

Kimine Ramazan Bayramı Kimine de Çifte Bayram

Kimine Ramazan Bayramı Kimine de Çifte Bayram

4 Nisan'da sağ alt Paratiroit adenomu ve Haşimoto hastalığı ile beraber iki taraflı çoklu tiroit nodülü nedenle ameliyat ettiğimiz hastamızın tiroit patolojisinde; sağda 3 mm, solda 2 mm olmak üzere çok odaklı Papiller Tiroit Kanseri raporlandı.

Patoloji sonucunda iki ayrı odakta da olsa Papiller mikrokarsinom (çap<1cm) olarak raporlanması karşısındaki risk faktörleri çok yüksek olmadığından başlagıçta RAI (atom suyu) tedavisi planlanmayıp yüksek dozda sentetik tiroit hormon tedavisine geçilmesi planlandı.

Arefe günü gelen bu haber, adı her ne kadar "kanser" olsa da daha başlamadan bitti, denilecek seviyede erken yakalanmış ve daha yolun başında iken etkili ve yeterli bir cerrahi ile kurtulunmuş olan bir durum olduğundan aslında şahsıma da hastama da  arefeden bayram havasını teneffüs ettiren bir müjde niteliğindedir. 

Paratiroit adenomu şerrinden kurtulurken Tiroit kanseri belasından kurtulmak, tarafımızdan ameliyat denildiğinde derhal karar verip hemen kabul etmek, Tiroit bezinin sanki kanser varmışcasına yüzde yüze yakın oranda çıkartılmış olunması her ikimiz için de iyi ki dedklerimizdir.

Bu sebepten şahsınızın, ailenizin, Türk milleti, Türk dünyası ve de İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik eder; sevdikleriniz ve sevenlerinizle mutlu bir bayram iklimi geçirmenizi dilerim.Sosyal Medyada Paylaş