Sosyal Medya

Devlet Millet El Ele, Koronaya Güle Güle, İnşallah!

Devlet Millet El Ele, Koronaya Güle Güle, İnşallah!

Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu İnisiyatifi Adına "A. Serdar KARACA, M. Mahir OZMEN, A. Deniz UÇAR, A. Çınar YASTI, Seher DEMİRER" ekibinin "COVİD-19’lu Hastalarda Genel Cerrahi Ameliyathane Uygulamaları" başlıklı makalesi Turkish Journal of Surgery'de yayımlandı. Buna göre "Bu aşamada öncelik, dünyada pandemi olduğu gerçeğini dikkate alarak tüm elektif (planlı) ve endoskopik işlemlerin daha uygun bir zamana ertelenmesi gereğidir. Bu yaklaşım, olası riski en aza indirmekle beraber kaynakların da etkin kullanımını sağlayacağından önümüzdeki planlamalar açısından bu konuda öneri ve rehber hazırlamış tüm kuruluşlarca yapılması önerilen bir uygulamadır." denilerek Türk genel cerrahları için tavsiyede bulunuldu. Bu öneri, gerek hastalarımızın gerekse kendimizin ve çalışma arkadaşlarımızın selâmeti için salgının başladığındaki ameliyat randevularımızı iptal etmemizde ve salgın hali düzelene kadar da zorlayıcı bir sebep (acil ya da onkolojik) olmaksızın ameliyat yapmama kararımızın doğruluğunu teyit etmiştir. "Herkes için her şeyden önce sağlık!" parolamızın rehberliğinde bireyle birlikte toplumun sağlığını da önceleyen ve Türk Cerrahi Derneği tarafından desteklenmiş olan bu öngörülü tavrımızın haklı gururunu yaşamaktayız.

Hastalığın pençesinden kurtulamayarak vefât eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, hâlihazırdaki hastalarımıza da şifâ dilerim.

Türk milleti, mâzîsinde her türlü zorluğu kolay edebildiği gibi bugün de önce Cenab-ı Allah'ın izni, sonra milletimizin; inancı ve direnci, birliği ve beraberliği, dayanışması ve paylaşması sayesinde koronavirüs belâsından en az hasarla çıkacaktır; inancı, duâsı ve ümidiyle ebedîyen şen ve esen kalınız.

DEVLET MİLLET EL ELE, KORONAYA GÜLE GÜLE, İNŞALLAH!


Sosyal Medyada Paylaş