Sosyal Medya

TÜRK HEKİMLERİNE DUYDUĞUM GÜVEN

TÜRK HEKİMLERİNE DUYDUĞUM GÜVEN

İNGİLTERE YERİNE ÜLKESİNİ TERCİH ETTİ

Uzun yıllardır İngiltere’nin Oxford kentinde yaşayan Eskişehirli Gülpembe Bektaş, tiroit ameliyatı için memleketindeki Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi’ni tercih ederek sağlığına kavuştu.

Gülpembe Bektaş (67), Oxford'taki hekimler tarafından kendisine önerilen tiroit ameliyatını kabul etmeyerek tercihini Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi ve Op. Dr. Kayıhan Çağlar’dan yana kullandı. Yapılan ameliyat ile ilgili bilgi veren Dr. Kayıhan Çağlar, hastaya yaptırdığımız tetkiklerde tiroit bezi sol tarafta yoğunlaşmış çoklu nodüller mevcut olduğunu anlattı. Dr. Çağlar, “Biz, öncelikle en şüpheli olanından iğne biyopsisi yapmayı düşündük. Ancak hastamız; kendisine İngiltere’de ameliyat önerildiğini, bunu orada olmak zorunda kalmak istemediğini dolayısı ile ameliyat olma kararı ile Türkiye’ye geldiğini söylemesi üzerine bu ameliyatı gerçekleştirdik. Hastamızın tiroit bezinin hastalıklı olan sol tarafını tamamı ile çıkardıktan sonra eş zamanlı olarak frozen incelemeye gönderdik. 15-20 dk süresince yapılan inceleme sonrası patologlar tarafından; kanser saptanmadığı, ifadesi üzerine sağlıklı olan sağ tarafa müdahale edilmeden kesin patoloji raporu beklenilmek kaydı ile ameliyatımıza son verdik” dedi.

TÜRK HEKİMLERİNE DUYDUĞUM BU GÜVENİ BOŞA ÇIKARTMADI

Hasta Gülpembe Bektaş ise; Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ vecizesini hatırlattı. Gülpembe, her zaman Türk hekimlerine güvendiğini, bu yüzden Türkiye’de ameliyat olmak istediğini, yaptığı araştırmalar sonrasında da tiroit ameliyatlarında isim yapmış olan Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi Başhekimi Dr. Kayıhan Çağlar’ı duyarak kendisine başvurduğunu söyledi. Taburcu olurken oldukça içten ve duygusal anlar yaşanırken, veda sırasında konuşan Bektaş: “Kayıhan bey ise beni yanıltmayarak Türk hekimlerine duyduğum bu güveni boşa çıkartmadı. Bu süreçte samimi, güler yüzlü ve şefkatli yaklaşımlarını takdir ettiğim TSG Anadolu Hastanesi’nin tüm çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.

KAYNAK LİNKLER:

http://www.iha.com.tr/…/ingiltere-yerine-ulkesini-tercih-e…/

http://www.milliyet.com.tr/ingiltere-yerine-ulkesini-tercih-etti-eskisehir-yerelhaber-1570715/

http://www.esgazete.com/…/ingiltere-yerine-ulkesini-tercih-…

http://www.2eylul.com.tr/…/kendini-turk-hekimlerine-emanet-…

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/ingiltere-yerine--ulkesi…/Sosyal Medyada Paylaş