Sosyal Medya

Hasta Teşekkürü

Hasta Teşekkürü

HASTA TEŞEKKÜRÜ:

"Kayıhan Beye babamın biyopsi sonucunun yüksek olasılıkla tiroid kanseri çıkması nedeniyle gittik. Kendisini ilk görüşte alanına hakim, cerrahi alanda başarılı, anlatımı düzgün ve sakin olarak tanıdık. Babamın tereddütlerini giderdi ve ameliyat olması gerektiğini açık ve net bir şekilde anlattı. Babamın sağ tiroidini başarılı bir ameliyatla aldı ve sonucun kanser çıkması nedeniyle ikinci ameliyatı olmamız hususunda bize yol gösterdi. Önce rabbime sonra da Kayıhan hocama güvendik ve iki ameliyatta başarılı bir şekilde ses ve nefes sorunu olmadan neticelendi. Kendisi gerek hastalarına olan yakınlığı, gerekse cerrahi olarak başarılı olması nedeniyle gönlümüze taht kurdu. Ellerine sağlık hocamızın.. Rabbim yolunu açık etsin, böyle doktorlara her zaman ihtiyacımız var.."

Kaynakça: https://www.doktortakvimi.com/kayihan-caglar/genel-cerrahi/eskisehir)

CEVABÎ YAZIM:

"Aslında siz, yüzde 97 ilâ 99 kanser ihtimali olan tehlikeyi yüzde 1 ilâ 3 olasılıkla kanser çıkmadığında belki de ömür boyu tiroit hormon ilacı kullanılmayacak ve ameliyatın iki taraflı olmasındaki riskleri sahiplenmeyecek fırsata çevirmeyi tercih etmiştiniz ancak ilk ameliyatınızın patolojisi nihayetinde bu beklenti gerçekleşmemiş oldu. Böylelikle 3 hafta gibi kısa bir zaman aralığı sonrasında tedbir ve tedavinin devamı amaçlı karşı tarafa tamamlayıcı cerrahi sonrasında aşamalı da olsa amaç, nihayete ermiş oldu.

Tiroit kanserinden tamamen kurtulurken; ses, nefes ve kalsiyumla alakalı olası risklerin gerçekleşmemiş olmasında naçizâne sebep olduk, şifâyı veren Cenab-ı Allah'tır. Bu yüzden ameliyatın önü duâ, sonu şükürdür. Sağlığınız daim, ömrünüz uzun ve hayırlı olsun."

Sosyal Medyada Paylaş