Sosyal Medya

3 Ay Denilen Süreyi 10 Güne İndirdik

3 Ay Denilen Süreyi 10 Güne İndirdik

EKİM 2017’DE 14 GÜN ARAYLA YAPMIŞTIK, 3 AY DENİLEN SÜREYİ DAHA DA KISALTTIK; BİRİNCİ AMELİYATIN ONUNCU GÜNÜNDE İKİNCİ AMELİYAT BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DU (46) K

1,5 yıldır tiroit bezi sağ tarafta tek nodül mevcutmuş. Mayıs 2021’de bir dış merkezde yapılan iğne biyopsisinde «tanı konulamaz» raporlanması üzerine tekrar edilmesi önerilmesine rağmen istememiş.  Başka bir dış merkez Dahiliye kliniğince çektirilen son ultrasonografide; tiroit bezi sağ tarafta oldukça kanser şüpheli 10 mm tek nodül raporlanması üzerine ameliyat gereği ile Genel Cerrahi birimine yönlendirilmiş. Tarafımıza başvuran hastanın ameliyatı güçleştiren kısa boyun ve obezite gibi fizikî özellikleri de mevcuttu. 19 Nisan’da tiroit bezi sağ tarafı tamamen çıkartılmıştı.

Patoloji sonucunda raporlanan Papiller Tiroit Kanserinin çok odaklı olması nedeni ile karşı tarafta tekrarlama ihtimalini ekarte etmek, %50 ihtimalle boyun lenf düğümlerinde mikrometastaz varlığından dolayı RAİ (atom) tedavisi ile ortadan kaldırmak ve takipte bakılacak  tahlillerin tanı değerini artırmak maksatlı sinir görüntüleme sistemi emniyetinde esasta hastalıksız olan tiroit bezi sol tarafı büsbütün çıkartıldı.

Hastamız, ses ve nefes sorunu olmaksızın uyandırıldı.Sosyal Medyada Paylaş