Sosyal Medya

7-10 Kasım 2019 18. Medikal Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu'na katılım sağladık.

7-10 Kasım 2019 18. Medikal Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu'na katılım sağladık.

7-10 Kasım 2019 18. Medikal Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu'nun yapıldığı kongre otelinin logosunun kelebek olması, tesadüfün böylesine eyvallah, dedirtti. Böyle tevafuklar, insanın hoşuna gitmiyor değil, tabii ki... Biz de bu görüntüleri mazîde hoş bir anı olarak kayıtlara geçelim, isteyip bastık deklanşöre... Otelin resepsiyon müdürünün dikkatini çekmiş olacak ki sordu; Hocam! Herkes; dışarıdaki manzarada fotoğraf çektirir, sen ise içeride kelebek avcısı gibi nerede kelebek varsa orada, diye..Kendisine zaten sizlerin bildiği; kelebekler vadimi, kelebek logomu vs.anlattım. Şaşırtıcı bir şekilde; o zaman ben de size kelebekli logomuzun rozetini takdim edeyim, deyince; mutluluk duyacağımı, söyledim. Böylece rozetlerimizin arasına bunu da dahil etmiş olduk.

Kongre Anısına!..

Prof. Dr. Semih BASKAN... Dile kolay, yaşım kadar hem hekimlik hem de hocalık yapmasına rağmen halâ dinamik, halâ akademik... Halîhazırda Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, geçmişinde Erciyes Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi dekanlıkları da var. Kongredeki birçok belli başlı hocalarımızın bile bir dönem, onun öğrencileri olduğunu da öğreniyoruz. Başarı kronolojisinde Türk Cerrahi Derneği Başkanlığı da mevcut.. Tabii ki bunlar, sayabildiklerimizden sadece birkaçı... Hocamızın tıbbî ve cerrahî dehâsının yanındaki güncel ve sosyal meselelerle ilgili muhâbbetine de doyum olmadığını, söylemeliyim.

1994-2000 döneminde Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki ihtisasım sırasında Başasistanım, günümüzde İstanbul Okan Üniversitesi TFH Genel Cerrahi ABD Öğretim Üyesi, Amerikan Hastanesi Konsültan Hekimi ve Meme Cerrahisi Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Abut Kebudi'yle (http://www.abutkebudi.com/) birlikte geçen 3 gün hem hatırâların yâd edilmesi hem de bilgilerden feyzalınması hususlarında oldukça keyif vericiydi.

Kongreyi düzenleyen Endokrinolojide Diyalog Derneğinin Başkanı Prof. Dr. Yeşim ERBİL ile ortak yönlerimiz çok aslında; o da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezûnu, hem Eskişehirli hem Genel Cerrah hem de tiroit/paratiroit yoğun çalışıyor.

Prof. Dr. İsmail KOÇAK ise KBB Uzmanı olmasına rağmen, tiroit cerrahisiyle uğraşan bizlerin olmazsa olmazı, gereğinde hepimizin sığınacağı bir liman! Namıdiğer "Ses Cerrahı"dır, hakîkaten de bizim "vokal kord" dediğimiz ses tellerinin mütehassısı durumunda... Ne var canım bunda, demeyin; yegâne işi bu, ses tellerinde özelleşmiş ve her türlü sorunu çözecek kifâyette!Kendilerine bir sonraki buluşmaya kadar sağlık, huzur ve başarı diliyorum. Kendi alanlarında başarı zirvesinde, bir o kadar da yeni nesil cerrahlara emek veren eğitim gönüllüsü bu güzel insanları, dostlarıma tanıtıp haberdâr etmek istedim. Sürçilisân ettiysek affola... Şen ve esen kalınız.