Sosyal Medya

11. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi'ne Katılım Sağladık

11. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi'ne Katılım Sağladık

Başı dumanlı Torosları aşıp 11. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi'nin Oturum Başkanlıklarını ve sunumlarını tiroit ve paratiroit cerrahisinde şahsıma el veren, halen de katkısı devam eden Kıymetli Hocam Prof. Dr. Adnan İşgör (Şişli Memorial Hastanesi) ve Değerli Kıdemlim Prof. Dr. Mehmet ULUDAĞ'ın (Şişli Hamidiye Etfal Eği. ve Araş. Hastanesi) yaptığı açılışa özel İntraoperatif Sinir Görüntüleme Kursuna yetişmiş olduk. Görüşediğimiz 4 sene, Allah nazardan saklasın ki Adnan Hocam'ın lehine geçmiş.

Cumhuriyet'imizin 100. Yıl Konferansı başladı. Oturum Başkanları; biri Cerrahpaşa'dan hocam Prof. Dr. Tarık TERZİOĞLU, diğeri Şişli'den Hocam Prof. Dr. Adnan İŞGÖR...

Beni daha çok etkileyen slayt; hiçbir şey göründüğü gibi değildir, başlıklı elma fotoğrafı oldu. Öyle de değil miydi! Olaylara da çepeçevre, etraflıca bakmak, gerekmiyor muydu?

Evet! Belki 24 saat belki çok uzun bir zaman ve pek çok şey 180 tersine döndürülebilir. Bu döngüyü de "Dün dündür, bugün bugündür." der, telafi ettiğinizi zannedersiniz. Halbuki mutlaka bir hasar, bir iz bırakmıştır, bile... En azından güven zafiyeti muhakkak!..

Hayatınıza dokunan herhangi bir hadisede sağlıklı karar vermek için siz, siz olun; en az 48 saat bekleyin, düşünün, gerekiyorsa fikrine itimat ettiklerinizle istişare edin ve ondan sonra karar verin. Allah, kendinizi veya herkesi ilgilendiren konularda hayırlı kararlar almayı nasip etsin.

Hastanemizde kullanmış olduğumuz Almanya menşeli Dr. Langer Medikal'in üretmiş olduğu İntaoperatif Sinir Görüntüleme Sistemi'nin (İOSM) distribütör firması MedFly standını da ziyaret ettik. İşletme Sahibi Murat KÜÇÜKÖKSÜZ'e ülkemize teknoloji transferindeki katkılarından dolayı minnettarım.

Tiroit ve paratiroit ameliyatlarımızda kullanmış olduğumuz Ultrasonik Damar Kapatıcı - Kesici Sistem ve el aletleri olan Johnson & Johnson Ethicon firmasının standını ziyaret edip yeni teknolojiler hakkında bilgi aldık.

Fotoğraflardakiler;

Dr. Adnan İŞGÖR, Dr. Abut KEBUDİ, Dr. Mehmet ULUDAĞ, Dr. Bülent ÇİTGEZ, Dr. Atakan SEZER, Dr. Ali İlker FİLİZ, Dr. Mehmet HACIYANLI, Dr. Nuh Zafer CANTÜRK, Dr. Orhan DEMİRCAN, Dr. Bekir KURU