Sosyal Medya

Temmuz 2020 Tiroit ve Paratiroit Ameliyatlarımız

Temmuz 2020 Tiroit ve Paratiroit Ameliyatlarımız

Literatürde; "Yılda 10 paratiroit ve 80-100 tiroit ameliyatı yapan cerrah, deneyimli ve endokrin spesifik çalışan bir cerrahtır." denilmektedir. Buna göre; tiroit ameliyatlarında tecrübe sahibi bir cerrah olarak anılmak için aylık ortalama 8,33 ameliyat gerekmektedir.

Temmuz 2020' de toplamdaki 17 ameliyatımızın biri paratiroit olmak üzere üçü tiroit/paratiroit ameliyatı olarak teşkil etmiştir. Bu haliyle 2020 yılı için koronavirüs nedeniyle planlanabilir ameliyat yapmadığımız nisan ayını hariç tuttuğumuzda tiroit/paratiroit ameliyat sayımız toplamda 49 (kırk dokuz) olmuştur. Dolayısıyla 2020 yılında *8,16 olan aylık ortalamamız ile 8,33'lük olağan ortalamaya yakın bir değere ulaşmış olduk.

Bu süreçte bize güvenip canını, sesini ve nefesini emanet etmiş olan tüm hastalarımız başta olmak üzere; hastalarımızın uyutulmasından uyandırılmasına kadar geçen zamanı sağlıklı, konforlu ve kaliteli geçirmelerini sağlayan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı meslektaşlarıma; hazırlık, ameliyat, takip ve tedavi aşamasında bize yardımcı olan tüm sekreterya, ameliyathane, yoğun bakım ve servis ekibime minnettarım.

“Büyük İşler, MühimTeşebbüsler; Ancak, Müşterek Mesa-i ile Kabil-i Temindir.” Mustafa Kemal Atatürk, 1925