Sosyal Medya

Şubat 2020 Tiroit ve Paratiroit Ameliyatlarımız

Şubat 2020 Tiroit ve Paratiroit Ameliyatlarımız

Literatürde; "Yılda 10 paratiroit ve 100 tiroit ameliyatı yapan cerrah, deneyimli ve endokrin spesifik çalışan bir cerrahtır." denilmektedir. Buna göre; tiroit ameliyatlarında tecrübe sahibi bir cerrah olarak anılmak için aylık ortalama 8,33 ameliyat gerekmektedir.

Şubat 2020' de toplamdaki 22 ameliyatımızın biri paratiroit adenomuyla birlikte olmak üzere 15 (on beş) tiroit/paratiroit ameliyatı olarak teşkil etmiştir. Bu haliyle 2020 yılı ilk iki ayı için 25 (yirmi beş) olmuştur. Dolayısıyla aylık *8,33' lük olağan ortalamayı 2020 yılında aylık ortalama olan ***12,5 ile ziyadesiyle aşmış olduk.

Bu süreçte bize güvenip canını, sesini ve nefesini emanet etmiş olan tüm hastalarımız başta olmak üzere; hastalarımızın uyutulmasından uyandırılmasına kadar geçen zamanı sağlıklı, konforlu ve kaliteli geçirmelerini sağlayan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı meslektaşlarıma; hazırlık, ameliyat, takip ve tedavi aşamasında bize yardımcı olan tüm sekreterya, ameliyathane, yoğun bakım ve servis ekibime minnettarım.

“Büyük İşler, MühimTeşebbüsler; Ancak, Müşterek Mesa-i ile Kabil-i Temindir.” Mustafa Kemal Atatürk, 1925