Sosyal Medya

Nisan 2022 Boyun Cerrahisi (Tiroit / Paratiroit / Lenf Düğümü) Ameliyatlarımız

Nisan 2022 Boyun Cerrahisi (Tiroit / Paratiroit / Lenf Düğümü) Ameliyatlarımız

Literatürde; "Yılda 10 paratiroit ve 100 tiroit ameliyatı yapan cerrah, deneyimli ve endokrin spesifik çalışan bir cerrahtır." denilmektedir. Buna göre tiroit ameliyatlarında tecrübe sahibi bir cerrah olarak anılmak için aylık ortalama 8,33 ameliyat gerekmektedir.

Nisan 2022'de toplamdaki 27 (yirmi yedi) ameliyatımızın 11'i (on bir) boyun cerrahisi (tiroit / paratiroit / lenf düğümü) ameliyatı olarak teşkil etmiştir. 2022 yılı dördüncü ayı sonunda toplam boyun cerrahisi ameliyat sayımız 33 (otuz üç) olmuştur. Dolayısıyla 2022 yılında 8,25 olarak gerçekleşen aylık ortalamamız ile tiroit ameliyatlarında tecrübe sahibi bir cerrah olarak anılmak için gerekli aylık ortalama 8,33' lük ortalamaya yakın bir değere erişmiş olduk.

Bu süreçte bize güvenip canını, sesini ve nefesini emanet etmiş olan tüm hastalarımız başta olmak üzere; hastalarımızın uyutulmasından uyandırılmasına kadar geçen zamanı sağlıklı, konforlu ve kaliteli geçirmelerini sağlayan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı meslektaşlarıma; hazırlık, ameliyat, takip ve tedavi aşamasında bize yardımcı olan tüm sekreterya, ameliyathane, yoğun bakım ve servis ekibime minnettarım.

“Büyük İşler, Mühim Teşebbüsler; ancak, Müşterek Mesa-i ile Kabil-i Temindir.” Mustafa Kemal Atatürk, 1925