Sosyal Medya

Mayıs 2022 Boyun Cerrahisi (Tiroit / Paratiroit / Lenf Düğümü) Ameliyatlarımız

Mayıs 2022 Boyun Cerrahisi (Tiroit / Paratiroit / Lenf Düğümü) Ameliyatlarımız

Literatürde; "Yılda 10 paratiroit ve 100 tiroit ameliyatı yapan cerrah, deneyimli ve endokrin spesifik çalışan bir cerrahtır." denilmektedir. Buna göre tiroit ameliyatlarında tecrübe sahibi bir cerrah olarak anılmak için aylık ortalama 8,33 ameliyat gerekmektedir.

Mayıs 2022'de toplamdaki 17 (on yedi) ameliyatımızın 9'u (dokuz) boyun cerrahisi (tiroit / paratiroit / lenf düğümü) ameliyatı olarak teşkil etmiştir. 2022 yılı beşinci ayı sonunda toplam boyun cerrahisi ameliyat sayımız 42 (kırk iki) olmuştur. Dolayısıyla 2022 yılında 8,4 olarak gerçekleşen aylık ortalamamız ile tiroit ameliyatlarında tecrübe sahibi bir cerrah olarak anılmak için gerekli aylık ortalama 8,33' lük ortalamayı aşmış olduk.

Bu süreçte bize güvenip canını, sesini ve nefesini emanet etmiş olan tüm hastalarımız başta olmak üzere; hastalarımızın uyutulmasından uyandırılmasına kadar geçen zamanı sağlıklı, konforlu ve kaliteli geçirmelerini sağlayan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı meslektaşlarıma; hazırlık, ameliyat, takip ve tedavi aşamasında bize yardımcı olan tüm sekreterya, ameliyathane, yoğun bakım ve servis ekibime minnettarım.

“Büyük İşler, Mühim Teşebbüsler; ancak, Müşterek Mesa-i ile Kabil-i Temindir.” Mustafa Kemal Atatürk, 1925