Sosyal Medya

Mayıs 2020 Tiroit ve Paratiroit Ameliyatlarımız

Mayıs 2020 Tiroit ve Paratiroit Ameliyatlarımız

Literatürde; "Yılda 10 paratiroit ve 100 tiroit ameliyatı yapan cerrah, deneyimli ve endokrin spesifik çalışan bir cerrahtır." denilmektedir. Buna göre; tiroit ameliyatlarında tecrübe sahibi bir cerrah olarak anılmak için aylık ortalama 8,33 ameliyat gerekmektedir.

Mayıs 2020' de toplamdaki 20 ameliyatımızın üçü tiroit/paratiroit ameliyatı olarak teşkil etmiştir. Bu haliyle 2020 yılı Mayıs sonu itibarıyla koronavirüs nedeniyle planlanabilir ameliyat yapmadığımız nisan ayını hariç tuttuğumuz dört ay içerisindeki tiroit/paratiroit ameliyat sayımız toplamda otuz dört olmuştur. Dolayısıyla aylık 8,33' lük olağan ortalamayı 2020 yılında aylık ortalama olan 8,5 ile aşmış olduk.

Bu süreçte bize güvenip canını, sesini ve nefesini emanet etmiş olan tüm hastalarımız başta olmak üzere; hastalarımızın uyutulmasından uyandırılmasına kadar geçen zamanı sağlıklı, konforlu ve kaliteli geçirmelerini sağlayan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı meslektaşlarıma; hazırlık, ameliyat, takip ve tedavi aşamasında bize yardımcı olan tüm sekreterya, ameliyathane, yoğun bakım ve servis ekibime minnettarım.

“Büyük İşler, Mühim Teşebbüsler; ancak, Müşterek Mesa-i ile Kabil-i Temindir.” Mustafa Kemal Atatürk, 1925