Sosyal Medya

Aralık 2020 Boyun Cerrahisi (Tiroit / Paratiroit / Lenf Düğümü) Ameliyatlarımız

Aralık 2020 Boyun Cerrahisi (Tiroit / Paratiroit / Lenf Düğümü) Ameliyatlarımız

Literatürde; "Yılda 10 paratiroit ve 100 tiroit ameliyatı yapan cerrah, deneyimli ve endokrin spesifik çalışan bir cerrahtır." denilmektedir. Buna göre; tiroit ameliyatlarında tecrübe sahibi bir cerrah olarak anılmak için aylık ortalama 8,33 ameliyat gerekmektedir.

Aralık 2020' de toplamdaki 12 (on iki) ameliyatımızın 3'ü (üç) tiroit/paratiroit ameliyatı olarak teşkil etmiştir. Bu haliyle koronavirüs nedeniyle planlanabilir ameliyat yapmadığımız nisan ayını hariç tuttuğumuzda 2020 yılındaki on bir ay için toplam tiroit/paratiroit ameliyat sayımız  83 (seksen üç) olmuştur. Dolayısıyla 2020 yılında 7,54 olarak gerçekleşen aylık ortalamamız ile 8,33'lük olağan ortalamaya denk bir değere ulaşmış olduk.

Bu süreçte bize güvenip canını, sesini ve nefesini emanet etmiş olan tüm hastalarımız başta olmak üzere; hastalarımızın uyutulmasından uyandırılmasına kadar geçen zamanı sağlıklı, konforlu ve kaliteli geçirmelerini sağlayan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı meslektaşlarıma; hazırlık, ameliyat, takip ve tedavi aşamasında bize yardımcı olan tüm sekreterya, ameliyathane, yoğun bakım ve servis ekibime minnettarım.

“Büyük İşler, Mühim Teşebbüsler; ancak, Müşterek Mesa-i ile Kabil-i Temindir.” Mustafa Kemal Atatürk, 1925