Sosyal Medya

Polikliniğimizdeki Koronavirüs Tedbirleri

Polikliniğimizdeki Koronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs pandemisi nedeniyle siz değerli hastalarımızın sağlığını korumak amacıyla hastanemizin almış olduğu tüm tedbirlere ilaveten polikliniğimizde de üst düzey önlemler alınmış durumdadır.

Daha polikliniğimizin önündeki bekleme koltuklarında sosyal mesafeye uygun bir oturum düzeni sağlanmış haldedir. 

Hastanemizde olduğu gibi polikliniğimize de maskesiz giriş mümkün olmayıp maskenin nasıl takılması gerektiği ile ilgili bilgilendirme şeması ise giriş kapımızda asılı vaziyettedir. 

Sırası gelen hastanın daveti Asistanımız Emine Hanım tarafından kapı açılarak yapılmakta içeriye ise sadece bir hasta yakını kabul edilmektedir.

İçeriye girişte kapının hemen yanındaki sensörlü (temassız) cihazımız ile herkesin ellerini dezenfekte etmesi sağlanmaktadır. 

İçerideki oturum düzeni de sosyal mesafeye uygun tutulmaktadır. Hem kendim hem de asistanım devamlı surette maske takmakta olup sosyal mesafeden daha yakın bir işlem olacağında ise yüz siperliği takmaktayız. 

Belirli aralıklarla tüm yüzeyler yüzey dezenfektanı ile silinmekte olup odamızın camı devamlı surette açık tutularak havalandırılmaktadır. Klima ise asla açılmamaktadır. 

Muayene esnasında ise sedyemize kullan-at sedye örtüsü serilmekte olup muayeneden sonra yenilenmektedir. Muayenede maskeye ilaveten yüz siperliği takılmakta olup her seferinde sıfır eldiven kullanılmaktadır.